Kordustrükk “Vene vanausulised ning nende pühakojad Eestis”

Eelmisel nädalal ilmus kordustrükk eesti, vene ja inglise keeles tekstidega raamatust “Vene vanausulised ning nende pühakojad Eestis” (Tallinn 2017, 305 lk). Raamatu tutvustus on allpool.

Soodushinnaga (detsembris lausa jõuluhinnaga) saab raamatu osta kirjutades aadressil jaanus.plaat@gmail.com

Raamatu saab kätte Tallinnas ja Tartus või postiga.

Vene vanausulised ning nende pühakojad Eestis. Русские старообрядцы Эстонии и их храмы. Russian Old Believers and their Sacral Buildings in Estonia. Tallinn 2017 (305 lk).

Tekstide autor, raamatu koostaja ja toimetaja Jaanus Plaat

Artiklid „Eesti vanausuliste ikoonimaal”, „Raja palvela ikoonid”, „Tallinna palvela ikoonid”: Mari-Liis Paaver

Raamatu fotode autor Arne Maasik

Kunstnik Martin Pedanik

Tõlkijad ja keeletoimetajad Hille Saluäär, Oksana Palikova, Irina Külmoja, Tiina Randus, Laura Erik, Richard David Adang

Eesti-, inglis- ja venekeelsete tekstidega ning rohkete fotodega raamat on mitmeaastase töö vili. Raamatu fotod (11st vanausu palvemajast ja kirikust Eestis, samuti nende surnuaedadest ja ikoonidest) on teinud arhitektuurifotograaf Arne Maasik, tekstid on kirjutanud usundiuurija ja kultuuriantropoloog dr. Jaanus Plaat. Artikli vanausuliste ikoonidest kirjutas raamatusse Eesti vanausuliste ikoonitraditsiooni spetsialist, kunstiteadlane Mari-Liis Paaver. Eraldi käsitlused on Paaver kirjutanud Raja ja Tallinna vanausuliste palvemaja ikoonidest.