Pühapäev, 19.02.2017
Teated
Märtsis avatakse uus Leaderi taotlusvoor
Neljapäev, 09 Veebruar 2017 23:35

20. märtsist  kuni ülejärgmise 31. märtsini on avatud järjekordne Leaderi taotlusvoor. Taotlema on oodatud mittetulundusühingud, ettevõtted, kohalikud omavalitsused. Taotleda on võimalik kuni 50 000 eurot, üle 35 000 euro maksvaid projekte tuleb tutvustada Jõgevamaa Koostöökoja üldkoosolekul ning saada sealt heakskiit.

Kui raha antakse välja rohkem kui 35 000, siis peab tegemist olema kogukonna otsusega.

Esimene infopäev on juba teisipäeval 17. jaanuaril Jõgeval Betti Alveri muuseumis. Sinna tulevad PRIA hankespetsialist Keidi Kõiv ja Leader büroost Aime Ilves. Nemad jagavad oma kogemusi varasematest taotlusvoorudest, samuti oskavad nad anda nõu, millele taotlejad eriti tähelepanu peaksid pöörama.

Üks olulisemaid muudatusi on selles taotlusvoorus Jõgevamaa Koostöökoja tegevjuhi Aive Tamme sõnul see, et taotlusi saab esitada läbi uue ePRIA keskkonna.

Taotlusvooru kohta leiab rohkem infot Koostöökoja kodulehelt.

 
1st Call for proposals of the Estonia-Russia CBC Programme is launched
Neljapäev, 09 Veebruar 2017 23:15

The 1st Call for proposals of the Estonia-Russia Cross-Border Cooperation Programme (CBC) 2014-2020 is open from 17 January 2017. Deadline for submission of project applications (Project Summary Forms) is 3 April 2017 at 17:00 (Estonian time).

There are three thematic objectives (TO) supported by the Programme under the 1st Call for proposals:

 • TO1 Business and SME development
 • TO5 Support to local and regional good governance
 • TO6 Environmental protection, climate change mitigation and adaptation

The Programme will finance activities within the projects which have a purely cross-border character and involve at least two beneficiaries of whom at least one from the Republic of Estonia and at least one from the Russian Federation.

Eligible Programme area:
-  Fom  Estonia: Kirde-Eesti, Lõuna-Eesti, Kesk-Eesti and as  adjoining region Põhja-Eesti, incl. Tallinn (only under TO1 and TO6).
-  From Russia:  St.Petersburg, Leningrad region and Pskov region.

As minimum 10% of the total eligible costs must be co-financed by the beneficiaries. Total available amount from the Programme for the 1st Call for proposals is EUR 10 000 476,78.

Project submission is in two stages – Project Summary Form and Full Application Form. Applications shall be submitted via electronic Monitoring System (eMS).

Guidelines for the 1st Call for proposals and related documents are published on the website of the Estonia-Russia CBC Programme www.estoniarussia.eu.

For support to potential Applicants and partners of the 1st Call for proposals the Joint Technical Secretariat is organising three seminars and providing consultations in Estonia and Russia.

Estonia-Russia CBC Programme 2014-2020 aims to foster cross-border cooperation across the borders between the Republic of Estonia and the Russian Federation to promote economic and social development in regions on both sides of the common borders.

Estonia-Russia CBC Programme 2014-2020 is co-financed by the European Union, the Republic of Estonia and the Russian Federation.

Announcement of the 1st Call for proposals in Estonian  and in Russian.

 
Peipsi Infokeskus avab taas turismiinfopunkti
Reede, 29 Aprill 2011 01:01

 

Peipsi Infokeskus koostöös Kasepää Vallavalitsusega taasavab 09. Mail 2011.a oma turismiinfopunkti ja Peipsi elu- olu tutvustava püsinäituse Peipsi järve elu tuba Kasepää külas Sõpruse 84. Turismiinfopunkt on suveperioodil avatud T – L kell 11.00 – 15.00. Samas ruumis paikneb ka püsinäitus.

 

„Peipsi järve elu tuba" on püsinäitus, mis jagab Peipsi järve looduslike tingimustega seotud teavet ja annab ülevaate Peipsi-äärsest elu-olust. Näitus tutvustab Peipsi järves elavat 34 kalaliiki, millest on tehtud mulaažid. Peipsi järve kujutab ja iseloomustab ligi 4 m pikkune ja 1,4 m laiune kolmemõõtmeline makett, millelt leiab suuremad Peipsi-äärsed asulad, majutuskohad, muuseumid, vaatetornid ja palju muud põnevat.

 
Maketti ja kalamulaaže täiendavad saatetekstid eesti, vene ja inglise keeles. Näituselt saab teadmisi ka näiteks järve toiduahelast, kala arengust, elustikust  - kaanidest sinivetikateni jne.

 

Kõikidel külastajatel on võimalik kasutada tasuta ka WiFi leviala.

 

Värskete piirkonna uudistega kursisolemiseks liitu Peipsi Infolistiga www.peipsi.ee

 
Peipsi Infokeskus otsib koordinaatorit
Esmaspäev, 25 Aprill 2011 20:00

Peipsi Infokeskus koostöös Kasepää Vallavalitsusega otsib suveperioodiks oma meeskonda Kasepää külla avatava turismiinfopunkti ja püsinäituse Peipsi Järve Elu Tuba

 

KOORDINAATORIT

 

Tööülesanded:

 • Turismiinfo jagamine telefoni ja e-posti teel;
 • Püsinäituse, Peipsi Järve Elu Tuba, kohta info jagamine;
 • Värskete uudiste ja ürituste lisamine Peipsi Infokeskuse kodulehele www.peipsi.ee;
 • Piirkonna ürituste/seminaride ja uute projektide algatamine ning nende läbiviimises osalemine;
 • Valmidus vastu võtta näituse külastajaid ka väljaspool tööaega.

Nõudmised kandidaadile:

 • Väga hea suhtlemisoskus, avatus, positiivne ellusuhtumine;
 • Meeskonnatöövalmidus ja missioonitunne;
 • Kursisolek kohaliku elu- oluga ja teadmised Peipsi piirkonna eripärast ja kultuurist;
 • Hea arvuti kasutamise oskus;
 • Väga hea eesti keele oskus.

Kasuks tuleb:

 • Inglise ja vene keele oskus suhtlustasandil;
 • Teadmised kodanikühiskonnast ja keskkonnaga seotud küsimustest;
 • Oskus töötada giidina.

Tööaeg:

Osaline tööaeg 10 tundi nädalas perioodil Mai 2011 – August 2011, graafiku alusel T – L kell 11.00 – 15.00.

 

CV koos motivatsioonikirja ja palgasooviga palume saata hiljemalt 02. maiks 2011 e-posti aadressil: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

 
Maikuus soodsalt Türki, Portugali või Põhja-Iirimaale!
Pühapäev, 10 Aprill 2011 14:32

Maikuus on sul võimalus valida päris mitme vinge pakkumise ja sihtpunkti vahel, kas siis sõiduks noortevahetustesse Türki ja Portugali või koolitustele Türki ja Põhja-Iirimaale! Loe kõigest lähemalt altpoolt ja ka meie kodulehelt. Maailm on täis võimalusi – kasuta neid!

 

2011 lugemata meili – noortelaager Musta mere ääres

05.-12. mail 2011 toimub Karadeniz Eregli’s, Türgis rahvusvaheline noortevahetus 2011 Unread Mails’. Eesmärkideks on kultuuridevahelise erinevuse teadvustamine, aktiivse kodakondsuse ja Euroopa teadlikkusse jõustamine ning tõstmine, diskrimineerimise vastu võitlemine, teadlikkuse tõstmine vastastikuse mõistmise ning solidaarsuse teemadel ning osalejate joonistamisoskuse arendamine. Kogu laagri jooksul kasutatakse mitteformaalseid õppemeetodeid. Toimuvad presentatsioonid, töötoad, vahvad mängud nii siseruumis kui vabas õhus, osalevate maade kultuuriõhtud. Kokku saavad projektis koos grupijuhiga osaleda 5 noort Eestist (vanuses 18-25 a.).

 

Muglas ehitavad 6 maa noored Euroopat

20.-27. mail 2011 toimub Muglas, Türgis rahvusvaheline noortevahetus Let’s Rebuild Europe’. Projekti üldeesmärgiks on Euroopa teadlikkuse tõstmine. Kogu laagri jooksul kasutatakse mitteformaalseid õppemeetodeid rahvusvahelises seltskonnas. Toimuvad presentatsioonid, töötoad, vahvad mängud nii sees kui väljas, osalevate maade kultuuriõhtud ning luuakse nende maade ajalugu ning kultuuri tutvustavaid mudelid. Eestist osalevad projektis koos grupijuhiga 5 noort vanuses 18-25 a. Kokku osaleb noortevahetuses 32 osalejat 6 erinevast riigist – lisaks Eestile ka Itaaliast, Kreekast, Rumeeniast, Leedust ja loomulikult ka Türgist.

 

Istuta puu uuskasutusteemalises noortelaagris Portugalis

21.-29. mail 2011 toimub Santa Maria Feira’s, Porto lähedal Portugalis rahvusvaheline noortevahetus Recycle for You, Recycle for All’. Projekti peateemaks on uuskasutus, säästmaks meid ümbritsevat keskkonda. Väga rahvusvahelises seltskonnas õpitakse tundma osalevate maade kultuure. Toimuvad presentatsioonid, õppevisiidid (paberimuuseum, pudelikorkide uuskasutuskeskus; kohalik kogukond, sh ökoloogiatuur), töötoad (esemete taaskasutus, paberi tegemine), vahvad mängud, osalevate maade kultuuriõhtud. Istutatakse ka puid! Kokku saavad koos grupijuhiga projektis osaleda 5 noort Eestist (vanuses 18-25 a.). Rahvusvahelises noortelaagris osalevad lisaks eestlastele ka noored Itaaliast, Ungarist, Belgiast, Bulgaariast, Soomest ja muidugi Portugalist.

 

Partnerlusseminar noorte töötuse ja ettevõtlikkuse teemadel

13.-18. mail 2011 toimub Mus’is, Türgis rahvusvaheline kontaktseminar Entrepreneurship and Youth Employment’, mille üldeesmärk on pöörata tähelepanu noorte tööhõivele ja töötusele kui üha suurenevale probleemile. Kogu seminari jooksul kasutatakse mitteformaalseid õppemeetodeid rahvusvahelises seltskonnas. Toimuvad diskussioonid, grupitööd, eksperimentaalõpe, töötoad ning kogemuste vahetus. Kokku saavad projektis osaleda maksimaalselt 3 osalejat Eestist (vanusepiir määramata). Osaleja peab olema kas mõne noorteühingu või mittetulundusühingu liige; omama kokkupuudet töös noortega ning olema mõne noorteprojekti organiseerimiskogemusega, postitiivse ellusuhtumisega ning ideedega tulevikuprojektideks.

 

45 inimest 15-st riigist kohtuvad koolitusel Põhja-Iirimaal

16.-23. mail 2011 toimub Derry-Londonderry piirkonnas Põhja-Iirimaal rahvusvaheline koolitus ‘YouthFest’, mis kaasab noortega tegelevaid isikuid kokku 15 riigist! Toimuvad diskussioonid, grupitööd, töötoad, rahvuskultuuriõhtu ning jagatakse kogemusi. 21. mail toimub õpitu esitlemine ning praktiseerimine ka kohalike noortega. Kokku osalevad 6-päevasel koolitusel 3 inimest Eestist (vanusepiir määramata). Osaleja peaks olema kokku puutunud noortetööga ning omama soovituslikult kogemust ühes valdkonnas järgmistest: muusika ja tants, draama ja teater, sport ja välitegevused, mängimine ning kunst.

....................................................

Osalemiseks saada oma kontaktidega (sh telefon, elukoht, eelnev rahvusvaheline kogemus) inglisekeelne motivatsioonikiri esimesel võimalusel aadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. Kirja pealkirjaks pane kindlasti projekti nimi.

...................................................

Välja valitud ostavad esialgu ise välja lennupiletid projekti toimumispaika ja tagasi. Projekti jooksul või pärast ülekandega saad sellest tagasi 70%. Seega tuleb kogu rahvusvahelisest transpordist lõppkokkuvõttes tasuda vaid 30%! Lisaks tuleb maksta osalustasu 128,00 eur, mis sisaldab igakülgset, jooksvat ning professionaalset ettevalmistust enne välismaale sõitu (sh kultuuriline ettevalmistus), tervise/meditsiinikindlustust ning lõppanalüüsi. Kohapealne majutus, toitlustus (kolm korda päevas) ja programmilised tegevused on juba hinna sees.

...................................................

Täiendav info See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või +372 52 917 17

Continuous Action – maailm on täis võimalusi!  www.continuousaction.ee

 

Käesolevad projektid viiakse ellu Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil. Projekti sisu ei pruugi tingimata kajastada Euroopa Ühenduse või Euroopa Noored Eesti büroo seisukohti ega hõlma nendepoolset vastutust.

 
Reklaamivõimalus ettevõtetele Lätis
Teisipäev, 22 Märts 2011 14:04

Dear  Peipsi  and Varska Toorism leaders!

 

Biggest Latvian publishing kompany "Lauku Avize" ( from Riga)  sends you advertisig offer on  tourist tematical pages "Recreation in Estonia"  in  journal "Majas Viesis" ( "Home's guest"-have 96 000 readers around Latvia), prinr-run 24 500).

In this popular Latvian journal on 1st April 2011 will be interesting article about Estonia and about possibilities to recreate in Estonia ! You can send to us more information about yours places - for our article ( bonus  information). And your advertisement will be near this article!

Plaese take up  our proposal.

 

The price for Tourism  in our journal is only 0, 90 Lats/ cm2! 

The price of  advert, par example, 9,5 x 6,3 cm = in Latvian lats will be  Ls 58, 87 . 

In EUR = It will be  83, 76 EUR.

Invite you to cooperation!

 

Thank you very muchs!

 

Sincerely yours,

Irīna Januma,
Project leader
Tālr.: + 371 29462810,  + 371 67096674.

E-mail: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

JSC "Lauku Avize"
Dzirnavu ielā 21, Rīgā, LV-1010, Latvia
www.la.lv

 
TTÜ Soojustehnika Instituut ootab infot pilliroo varumise kohta
Teisipäev, 22 Märts 2011 13:59

TTÜ Soojustehnika instituut osaleb EL projektis Cofreen, mille ühtedeks teemadeks on Eestis ka pilliroo  (PR) varumise logistiliste skeemide kirjeldamine ja PR kasutamiseks energia tootmisel ning ehituses. Samuti tegeleme selle projekti raames koolituseks vajalike töögruppide formeerimise  ja vastavate materjalide koostamisega.

 

Seepärast palun Teilt lisainfot meie projekti õnnestumiseks ja  Teid huvitavate koolituste läbiviimiseks Eestis.

 

1. Palun kirjeldage lühidalt, milleks ja kui suurtes kogustes ning millal vajate pilliroogu?

2. Millised on peamised probleemid PR hankimisel, töötlemisel ja tarnimisel?

3. Milliseid, millal ja kui palju seadmeid, vahendeid, kütuseid, elektrit ning hooneid vajate PR varumisel?

4. Palun kirjeldage PR kättesaadavust Teile (tehnilised, inim-, looduslikud ja ajalised mõjurid ning transportimistingimused).

5. Kes on ja kus asuvad Teie kliendid? Piisab üldistustest (Näiteks: eraisikud, ettevõtted, ...15-40 km kaugusel ettevõttest, ...kõikjal Eestis, jne).

6. Kas olete lepinguliste tellimustööde (kindlad kliendid) teostajad või peate tegelema pidevalt uute klientide otsimisega?

7. Kui palju töötajaid vajate PR varumisel? Palun kirjeldage lühidalt nende poolt tehtavaid töid ja kasutatavaid seadmeid ning abivahendeid.

8. Kas töötajad on tööle asumisel omanud tööks vajalikke teadmisi ja oskusi või tuli Teil kohapeal väljaõppega tegeleda?

9. Millist infot, tegevusi ja toetusi peate oma tegevuses vajalikuks?

10. Kas olete nende (punktis nr 8 kirjeldatud) saamisega rahul?

11. Mida peate vajalikuks korraldada Teie ettevõtte tegevuse (PR varumine) jätkusuutlikuks ja  pikaajaliseks arendamiseks.

12. Milliseid õppematerjale (õpikud, õppefilmid, näidised, ... ja tegevusi - kogemuste vahetamine välismaal sarnaste töödega tegelevate isikutega, ühistöö ... jms) vajate oma töötajate teadmiste ja oskuste täiendamiseks?

 

Cofreen projekti kohta leiate lisainfot Internetist:

www.roostik.ee

www.tuas.fi/public/default.aspx?contentId=216703

http://videsprojekti.lv/en/jaunumi/jaunumi104/

 

 

Lugupidavalt,

Meeli Hüüs

 

TTÜ Soojustehnika Instituut

spetsialist, tel 6203908, GSM 5217233

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 
« AlgusEelmine123JärgmineLõpp »

leht 1 - 3