Laupäev, 21.10.2017
Teated
Jõgevamaa turismiettevõtluse päev
Kolmapäev, 13 September 2017 20:57

Üle-eestilise ettevõtlusnädala raames toimub 2. oktoobril Õuna Puhketalus Jõgevamaa turismiettevõtluse päev. Turismiettevõtluse päevale on oodatud Jõgevamaa turismitoodete ja -teenuste pakkujad. Arutleme Jõgevamaa turismimajanduse üle ning täiendame enda oskusi fotograafias.

 

Üritus toimub 2.oktoobril algusega kl 9:30 Õuna Puhketalu tavernis-peomajas  (vaata lisa:www.puhkaeestis.ee/et/ouna-puhketalu)

 

Päevakava:

9:30 Kogunemine, osalejate registreerimine, tervituskohv

10:00 Päeva avamine, ettekanded:

 

• Ülevaade Jõgevamaa turismimajandusest – Teele Kaeramaa, turismivaldkonna arendusjuht, SA JAEK

• Jõgevamaa Turismiinfokeskuse tegemised – Anneli Villem, turismikonsultant, SA JAEK

• SA Lõuna-Eesti Turismi tulevikust ja tegemistest – Ene Reedi, juhataja, SA LET

• Rahastuse saanud PKT-projektid – mida uut on oodata Kalevipoja Muuseumisse ja Kamari järvele?

 

12:00 Lõuna

13:15 Nutitelefoniga pildistamise õpituba – juhendab Jaak Nilson. Lisainfo: jaaknilson.photoshelter.com

Üldteadmised fotograafiast + pildistamine oma nutitelefoniga. Kavas on praktilised harjutused, sh fotode töötlemine. Võta oma nutitelefon kaasa; veendu, et aku oleks laetud ning telefonis oleks vaba mälu.

 

16:30 Lõppsõnad

 

Registreerimine on avatud 25. septembrini või kuni kohti jätkub.

Registreerimisvorm asub siin: https://goo.gl/forms/X9TPZr13Gf7wbf2r2

 

Kuna kohtade arv on piiratud, ootame esialgu igast ettevõttest/organisatsioonist osalema ühte inimest. Ühest ettevõttest/organisatsioonist võib julgelt registreerida ka mitu osalejat - neile saame osalemise tagada vabade kohtade olemasolul. Koht on kindlustatud esimesele registreerijatele ettevõttest/organisatsioonist.

 

Hiljemalt 27. septembril kinnitatakse lõplik osalejate nimekiri ning kõigi registreerunutega võetakse ühendust e-posti teel.

 

Küsimuste korral võtke ühendust allolevatel kontaktidel, vastan meeleldi.

 

Heade soovidega,

Teele Kaeramaa

 

Turismivaldkonna arendusjuht

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus

Suur 3, 48306 Jõgeva

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Mob. 5817 2185

www.jaek.ee, www.visitjogeva.com

www.facebook.com/visitjogeva

 
Ideest projektini – Erasmus+ projektikoolitus noortele
Neljapäev, 03 August 2017 16:27

Presentation1

Kutsume noori osa võtma programmi Erasmus+ koolitusest Ideest Projektini, kus noored üle Eesti tulevad kokku, et üheskoos oma algusjärgus või pooleliolevaid projektiideid arendada või uusi ideid välja mõelda.

Koolituse fookuses on rahvusvahelised noortevahetused ja noortealgatused, aga tutvustame ka teisi Erasmus+ programmi võimalusi. Noorteprojektide elluviimine avardab silmaringi, aitab luua koostöö- ja sõprussidemeid teistest rahvustest noortega, annab väärtusliku projekti tegemise kogemuse ning ainulaadse võimaluse koos sõpradega mõni oluline teema päevakorda võtta ja koos midagi uut õppida.

erasmus-web.bmp (336×339)
Koolitusega soovime:

  1. arendada ja toetada noorte kujunemisjärgus ideid,
  2. anda osalejatele põhiteadmised projektiloogikast,
  3. tõsta Erasmus+ programmi alast teadlikkust.

Välispartnerite olemasolu ei ole koolitusel osalemise eelduseks – kui idee on hea, küll siis jõuab ka partnerid leida.

Koos koolitajate ning Noorteagentuuri nõustajatega aitame kujundada teie ideed edukaks projektiks, mida võib esitada programmi Erasmus+ 04. oktoobri taotlustähtajaks.

Millal ja kus toimub?

15-17. septembil 2017 Tallinnas – registreerimine on avatud kuni 07.09.2017.

Koolitus toimub Tallinnas, Peetri koolis ja algab reedel kell 16.00 ning lõpeb pühapäeval kell 13.00 ühise lõunasöögiga. Täpsema ajakava saadame koos osalemise kinnitusega e-kirja teel.

Kes osalevad?

ideest113-30-aastased noored 2-6 liikmeliste gruppidena. Suur osa koolitusest toimub grupitööna. Alaealistest koosneval grupil peab olema üks vähemalt 18. aastane grupijuht (noorsootöötaja, huvijuht, grupiliider), kellel on soov ja tahtmine projekti teha.

 

 

 

Ideest Projektini toimub eesti keeles, aga büroo abilised-nõustajad annavad jooksvalt nõu ka vene keeles.

Koolitust viivad läbi kogenud noortevaldkonna koolitajad Urmo Reitav ja Velli Racioppi.

NB! Koolitustegevus ja ööbimine leiavad aset koolimajas, mistõttu palume kõigil kaasa võtta madratsi ja magamiskoti. Koolituse raames on planeeritud õhtune programm, mistõttu on koolimajas ööbimine kõigile gruppidele tungivalt soovituslik.

Koolituse käigus täidame elektroonilist taotlusvormi, mistõttu tuleks iga grupi peale üks sülearvuti kaasa võtta.

Osavõtt on tasuta. Soovides toetada võrdseid võimalusi katab SA Archimedes Noorteagentuur kaugemalt tulijate transpordikulud 100% ulatuses.

Osalemiseks täida palun kandideerimisvorm koos teiste grupiliikmetega hiljemalt 07. septembril 2017. Kui jäid registreerimisega hiljaks, siis võta meiega kindlasti ühendust. Osalemise kinnituse saadame teile hiljemalt 08. septembril.

Lisainformatsiooni küsi julgelt Anastassia Kiselevalt aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. ; telefon 6268990.

Üldiseks ettekujutuse koolitusest saad, kui vaatad eelmisel aastal koolitusest tehtud videot Telepurgist!

Koolitus viiakse läbi Struktuurifondide perioodi 2014-2020 tegevuse „Noorsootöötajate koolituste arendamine“ tegevuskava raames.

 
Peipsi Infokeskuse selle suve auhinnamäng
Laupäev, 08 Juuli 2017 12:22

Leia Peipsi järve äärest Vasknarvast Värskani Peipsi Infokeskuse infotahvlid ja saada meie Facebooki postkasti endast vähemalt 6 fotot infotahvli taustal erinevatest kohtadest. Vihjed infotahvlite asukoha kohta leiad pildi juures olevast lisainfost.

Fotosid ootame kuni 06. augustini. Peale seda loositake välja VINGE AUHIND!!!!

Facebookis leiad meid sellelt aadressilt: https://www.facebook.com/Peipsi-Infokeskus-113275942049855/ 

 
Tartu Maavalitus avab 10.juunist – 10. juulini 2017 eeltaotluste vastuvõtu Peipsiveere programmi
Neljapäev, 01 Juuni 2017 17:04
Peipsiveere programmi eesmärk on aidata kaasa Peipsiveere piirkonna ja vanausuliste kogukonna elujõulisuse jätkusuutlikule säilimisele arendades kohapealset ettevõtlusaktiivsust, inimkapitali ja piirkonna turundust, suurendades Peipsi järve atraktiivsust ja mitmekesist kasutamist ning rakendades piirkonna kultuurilis-looduslikku eripära kui spetsiifilist arengupotentsiaali.
 
Eeltaotluste esitamine 10. juuni 2017 - 10. juuli 2017 Tartu Maavalitsusse (Riia 15, 51010 Tartu, heili.uuk@Tartu.maavalitsus.ee).
Programmi piirkond, kus tegevusi ellu võib viia, on Alajõe, Iisaku, Tudulinna, Lohusuu, Kasepää, Pala, Alatskivi, Peipsiääre, Piirissaare, Vara, Võnnu, Meeksi ja Räpina vald ning Mustvee ja Kallaste linn. Taotlejaks võivad olla programmi sihtpiirkonnas (välja arvatud Räpina vald) tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused ning kohaliku omavalitsuse üksused.
 
Projektide elluviimise maksimaalne kestus on 18 kuud.
 
Rahastatakse projekte, mis sisaldavad abikõlblikke tegevusi järgmistes valdkondades:
  • Peipsiveere piirkonna ettevõtlikkuse ja inimkapitali arendamine;
  • Peipsiveere piirkonna mainekujunduslik tegevus ja sidumine spetsiifiliste kultuuri- ja loodusväärtustega;
  • Peipsi järve atraktiivsuse suurendamine ja mitmekesisem kasutamine;
  • Investeeringud programmi sihtpiirkonnas asuvatesse laialdasele sihtgrupile suunatud avaliku ühiskasutuse funktsioonides olevatesse hoonetesse ja rajatistesse.  
 
Lisaks võib taotleda kuni 12 kalendrikuuks sihtotstarbelist tegevustoetust mittetulundusühendustele, kelle tegevuskoht on kogu Peipsiveere piirkond ja kelle tegevus toetab programmi eesmärki.  
 
Toetuse maksimaalne suurus projekti kohta on kuni 32 000 eurot, tegevustoetuse puhul kuni 20 000 eurot. Taotleja oma- või kaasfinantseering peab moodustama vähemalt 15% projekti abikõlblikest kuludest. Ettevõtlusnõustamise tugiteenuse osutamise ja välisabi projektide kaasfinantseeringu katmise puhul ei ole oma- või kaasfinantseering nõutav. 
 
Välisabi projektide kaasfinantseeringu katmist toetatakse, kui välisabi projekti eesmärgid langevad kokku Peipsiveere programmi eesmärgiga ja välisabist rahastatava projekti toetus on suurem kui Peipsiveere programmis lubatud maksimaalne toetussumma. Toetuse suurus on kuni 50% minimaalsest välisabi projekti kohustuslikust omafinantseeringust, aga mitte rohkem kui 32 000 eurot. 
 
Majandusliku elujõulisuse arenguhüppe voor ootab ühingute taotlusi 1. juuniks
Neljapäev, 25 Mai 2017 02:09

Tuletame meelde, et KÜSKi 2017. aasta teise arenguhüppe vooru tähtaeg on juba 1. juunil! 

Taotlusvoorus toetame avalikes huvides tegutsevaid vabaühendusi, kes soovivad oma eesmärkide elluviimisel olulist arenguhüpet saavutada ja teha seda läbi majandusliku elujõulisuse arendamise.

Nagu ikka arenguhüppe voorude puhul, tuleb enne taotlema asumist ühingul teha põhjalik analüüs arenguvajadustest ning kokkuvõtte sellest peab ära tooma taotlusvormis. Neile, kes planeerivad taotlema hakata, kuid ei ole veel põhjalikke ettevalmistusi teinud, soovitame kiiresti tegutseda. Vajalikust eeltööst saab ülevaate vooru lehelt ja sealt leitavast taotlusvormist. Projekti koostamisel ja ettevalmistamisel soovitame küsida abi maakondlike arenduskeskuste MTÜ konsultantidelt.

See, millistele majanduslikku elujõulisust suurendavatele võimekustele projektis keskenduda, on ühingu enda otsustada ja põhjendada. Tuge saab küsida näiteks mõne teenuse pakkumise käivitamiseks ja juba olemasoleva arendamiseks, annetuste kogumise ja tulu teenimise paremaks läbimõtlemiseks, finantsjuhtimise koolitusteks jms.

Projekte saab ellu viia ajavahemikul 1. september 2017 kuni 31. oktoober 2018. Et oleks võimalik hinnata projekti tulemusi, eeldame, et see kestab vähemalt 8 kuud.

Piirkondlikult tegutsevad ühingud saavad ühe projekti jaoks toetust küsida 12 000 eurot ning üleriigiliselt ja rahvusvaheliselt tegutsejad 15 000 eurot. Toetusraha saame jagada vastavalt 145 000 ja 135 000 eurot.

Toetust võib küsida ka soetuste, investeeringute ning ehitus- ja remonditööde tegemiseks, kui need aitavad otseselt kaasa seatud eesmärkide saavutamisele.


Kõik vajalikud tingimused, taotlusvormid ning praktilised abimaterjalid analüüsi tegemiseks ja projekti planeerimiseks leiad: http://kysk.ee/taotlusvoorud/me17


Lisainfo: Katriin Pannal, 656 0469,  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 
Alates laupäevast on kõikjal Eestis jääle minek keelatud
Esmaspäev, 27 Märts 2017 12:25

Päästeameti peadirektori käskkirjaga hakkab alates homsest, 25. märtsist kehtima siseveekogudel üle-eestiline jäälemineku keeld. 

Keelu eesmärk on ennetada veeõnnetusi ja säästa inimelusid. Päästeamet tuletab meelde, et seoses kevade ja soojade ilmade saabumisega on siseveekogude jää muutunud väga hapraks ning mitte kandvaks, seega on  jääl liikumine eluohtlik. 

„Soojade ilmade saabumisega kasvab märtsi- ja aprillikuus nii jäält päästetavate kui ka vees hukkunute arv“, rääkis Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.  „Inimesed ei kipu teadvustama riske, mis kaasnevad jääle minekuga. Ohtlikesse olukordadesse on sattunud eriti palju just hooletult käituvaid kalamehi,“ täiendas Virkala, kes ühtlasi kutsus üles  kõiki lapsevanemaid jätkuval koolivaheajal hoidma oma lastel silma peal ning rääkima hapra jääga seonduvatest riskidest. 

Päästeamet paneb inimestele südamele, et jääle mineku keeldu eirates on võimalus päästjatel kutsuda sündmuskohale politsei, kes algatab vastava väärteomenetluse.

 
Selle talve viimane kalapidu toimub Tammispääl
Reede, 10 Märts 2017 08:59

Sel laupäeval toimub Ida-Virumaal Lohusuu vallas kalapidu, mida võib pidada Peipsi põhjakalda esimeseks suuremaks talvisele kalapüügile pühendatud ürituseks.

Kui veel nädal tagasi olid korraldajad mures, kas heitlikud ilmastikuolud lubavad üritust korraldada, siis tänaseks on selge, et jää on piisavalt tugev.

"Koostöös piirivalvega seiratakse pidevalt jääolusid, lisaboonusena lubab Eesti ilmateenistus Tammispää kanti laupäevaks super kalailma, päikest ja rahulikku tuult. See üritus on suurepärane võimalus tulla jääle kogu perega," ütles ERR-i uudisteportaalile üks ürituse eestvedajatest, Peipsi-Alutaguse koostöökoja tegevjuht Lii Roosa.

Tammispää lähedale jääle on plaanis kohalike entusiastide eestvedamisel rajada kalaküla, selleks veetakse jääle suuskadel järvemajad.

Suur kalapüügivõistlus saab alguse kell 10 ning pärast lõunat loetakse tulemused kokku. Peaauhinnaks on televiisor.

Muusikat mängib DJ Ringo Saar, päeva juhib kohalik kuldsuu Heinar Juuse.

 

Kohal on kalamaskott, toimuvad võistlused ja mängud nii suurtele kui ka väikestele. Kõikidele jagatakse kalasuppi.

 
« AlgusEelmine123JärgmineLõpp »

leht 1 - 3