Teisipäev, 23.05.2017
Teated
Alates laupäevast on kõikjal Eestis jääle minek keelatud
Esmaspäev, 27 Märts 2017 12:25

Päästeameti peadirektori käskkirjaga hakkab alates homsest, 25. märtsist kehtima siseveekogudel üle-eestiline jäälemineku keeld. 

Keelu eesmärk on ennetada veeõnnetusi ja säästa inimelusid. Päästeamet tuletab meelde, et seoses kevade ja soojade ilmade saabumisega on siseveekogude jää muutunud väga hapraks ning mitte kandvaks, seega on  jääl liikumine eluohtlik. 

„Soojade ilmade saabumisega kasvab märtsi- ja aprillikuus nii jäält päästetavate kui ka vees hukkunute arv“, rääkis Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.  „Inimesed ei kipu teadvustama riske, mis kaasnevad jääle minekuga. Ohtlikesse olukordadesse on sattunud eriti palju just hooletult käituvaid kalamehi,“ täiendas Virkala, kes ühtlasi kutsus üles  kõiki lapsevanemaid jätkuval koolivaheajal hoidma oma lastel silma peal ning rääkima hapra jääga seonduvatest riskidest. 

Päästeamet paneb inimestele südamele, et jääle mineku keeldu eirates on võimalus päästjatel kutsuda sündmuskohale politsei, kes algatab vastava väärteomenetluse.

 
Selle talve viimane kalapidu toimub Tammispääl
Reede, 10 Märts 2017 08:59

Sel laupäeval toimub Ida-Virumaal Lohusuu vallas kalapidu, mida võib pidada Peipsi põhjakalda esimeseks suuremaks talvisele kalapüügile pühendatud ürituseks.

Kui veel nädal tagasi olid korraldajad mures, kas heitlikud ilmastikuolud lubavad üritust korraldada, siis tänaseks on selge, et jää on piisavalt tugev.

"Koostöös piirivalvega seiratakse pidevalt jääolusid, lisaboonusena lubab Eesti ilmateenistus Tammispää kanti laupäevaks super kalailma, päikest ja rahulikku tuult. See üritus on suurepärane võimalus tulla jääle kogu perega," ütles ERR-i uudisteportaalile üks ürituse eestvedajatest, Peipsi-Alutaguse koostöökoja tegevjuht Lii Roosa.

Tammispää lähedale jääle on plaanis kohalike entusiastide eestvedamisel rajada kalaküla, selleks veetakse jääle suuskadel järvemajad.

Suur kalapüügivõistlus saab alguse kell 10 ning pärast lõunat loetakse tulemused kokku. Peaauhinnaks on televiisor.

Muusikat mängib DJ Ringo Saar, päeva juhib kohalik kuldsuu Heinar Juuse.

 

Kohal on kalamaskott, toimuvad võistlused ja mängud nii suurtele kui ka väikestele. Kõikidele jagatakse kalasuppi.

 
Koostöö Jaapaniga
Reede, 10 Märts 2017 08:53

Eesti Maaturismi Ühing on partner rahvusvahelises jaapani turule suunatud projektis CAITO. Jaapani turule pääsemiseks on vaja teha aga head koostööd reisikorraldajatega, sest jaapanlane ostab oma reisid suures osas reisikorraldaja kaudu.

Täna jaapanlastele reise korraldavatest Eesti reisikorraldajatest on andnud oma nõusoleku projekti tegevustes kaasa lüüa Reisiekspert, Via Hansa Eesti, Go Travel, Tumlare Corporation, Estonian Holidays, Estravel, Baltic Tours, E-Turist. Nimetatud reisikorraldajad on peagi asumas koostama ringreiside pakette, kus fookuses maapiirkond.

 

Sellega seoses ootame väga konkreetset tagasisidet - andke teada, kelle juures täna juba käivad jaapani grupid ja milliseid teenuseid/tooteid nad soovivad/kasutavad. Samuti andke endast märku kui arvate, et Teie ettevõtte toode/teenus sobiks väga hästi jaapani turule.

Arutame koos reisikorraldajatega saabuvad ettepanekud põhjalikult läbi, et valmivad ringreisid vastaksid igati jaapani turu ootustele.

 

Ootame Teie tagasisidet aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. hiljemalt 10. märtsiks!

 

 

Etteruttavalt lisame, et juba aprillis tuleb projekti raames esimene Jaapani reisikorraldajate FAM ringreisile marsruudil Soome-Eesti-Läti. Seekordne FAM reisikorraldajatele ei jää aga viimaseks.

 
Märtsis avatakse uus Leaderi taotlusvoor
Neljapäev, 09 Veebruar 2017 23:35

20. märtsist  kuni ülejärgmise 31. märtsini on avatud järjekordne Leaderi taotlusvoor. Taotlema on oodatud mittetulundusühingud, ettevõtted, kohalikud omavalitsused. Taotleda on võimalik kuni 50 000 eurot, üle 35 000 euro maksvaid projekte tuleb tutvustada Jõgevamaa Koostöökoja üldkoosolekul ning saada sealt heakskiit.

Kui raha antakse välja rohkem kui 35 000, siis peab tegemist olema kogukonna otsusega.

Esimene infopäev on juba teisipäeval 17. jaanuaril Jõgeval Betti Alveri muuseumis. Sinna tulevad PRIA hankespetsialist Keidi Kõiv ja Leader büroost Aime Ilves. Nemad jagavad oma kogemusi varasematest taotlusvoorudest, samuti oskavad nad anda nõu, millele taotlejad eriti tähelepanu peaksid pöörama.

Üks olulisemaid muudatusi on selles taotlusvoorus Jõgevamaa Koostöökoja tegevjuhi Aive Tamme sõnul see, et taotlusi saab esitada läbi uue ePRIA keskkonna.

Taotlusvooru kohta leiab rohkem infot Koostöökoja kodulehelt.

 
1st Call for proposals of the Estonia-Russia CBC Programme is launched
Neljapäev, 09 Veebruar 2017 23:15

The 1st Call for proposals of the Estonia-Russia Cross-Border Cooperation Programme (CBC) 2014-2020 is open from 17 January 2017. Deadline for submission of project applications (Project Summary Forms) is 3 April 2017 at 17:00 (Estonian time).

There are three thematic objectives (TO) supported by the Programme under the 1st Call for proposals:

 • TO1 Business and SME development
 • TO5 Support to local and regional good governance
 • TO6 Environmental protection, climate change mitigation and adaptation

The Programme will finance activities within the projects which have a purely cross-border character and involve at least two beneficiaries of whom at least one from the Republic of Estonia and at least one from the Russian Federation.

Eligible Programme area:
-  Fom  Estonia: Kirde-Eesti, Lõuna-Eesti, Kesk-Eesti and as  adjoining region Põhja-Eesti, incl. Tallinn (only under TO1 and TO6).
-  From Russia:  St.Petersburg, Leningrad region and Pskov region.

As minimum 10% of the total eligible costs must be co-financed by the beneficiaries. Total available amount from the Programme for the 1st Call for proposals is EUR 10 000 476,78.

Project submission is in two stages – Project Summary Form and Full Application Form. Applications shall be submitted via electronic Monitoring System (eMS).

Guidelines for the 1st Call for proposals and related documents are published on the website of the Estonia-Russia CBC Programme www.estoniarussia.eu.

For support to potential Applicants and partners of the 1st Call for proposals the Joint Technical Secretariat is organising three seminars and providing consultations in Estonia and Russia.

Estonia-Russia CBC Programme 2014-2020 aims to foster cross-border cooperation across the borders between the Republic of Estonia and the Russian Federation to promote economic and social development in regions on both sides of the common borders.

Estonia-Russia CBC Programme 2014-2020 is co-financed by the European Union, the Republic of Estonia and the Russian Federation.

Announcement of the 1st Call for proposals in Estonian  and in Russian.

 
Peipsi Infokeskus avab taas turismiinfopunkti
Reede, 29 Aprill 2011 01:01

 

Peipsi Infokeskus koostöös Kasepää Vallavalitsusega taasavab 09. Mail 2011.a oma turismiinfopunkti ja Peipsi elu- olu tutvustava püsinäituse Peipsi järve elu tuba Kasepää külas Sõpruse 84. Turismiinfopunkt on suveperioodil avatud T – L kell 11.00 – 15.00. Samas ruumis paikneb ka püsinäitus.

 

„Peipsi järve elu tuba" on püsinäitus, mis jagab Peipsi järve looduslike tingimustega seotud teavet ja annab ülevaate Peipsi-äärsest elu-olust. Näitus tutvustab Peipsi järves elavat 34 kalaliiki, millest on tehtud mulaažid. Peipsi järve kujutab ja iseloomustab ligi 4 m pikkune ja 1,4 m laiune kolmemõõtmeline makett, millelt leiab suuremad Peipsi-äärsed asulad, majutuskohad, muuseumid, vaatetornid ja palju muud põnevat.

 
Maketti ja kalamulaaže täiendavad saatetekstid eesti, vene ja inglise keeles. Näituselt saab teadmisi ka näiteks järve toiduahelast, kala arengust, elustikust  - kaanidest sinivetikateni jne.

 

Kõikidel külastajatel on võimalik kasutada tasuta ka WiFi leviala.

 

Värskete piirkonna uudistega kursisolemiseks liitu Peipsi Infolistiga www.peipsi.ee

 
Peipsi Infokeskus otsib koordinaatorit
Esmaspäev, 25 Aprill 2011 20:00

Peipsi Infokeskus koostöös Kasepää Vallavalitsusega otsib suveperioodiks oma meeskonda Kasepää külla avatava turismiinfopunkti ja püsinäituse Peipsi Järve Elu Tuba

 

KOORDINAATORIT

 

Tööülesanded:

 • Turismiinfo jagamine telefoni ja e-posti teel;
 • Püsinäituse, Peipsi Järve Elu Tuba, kohta info jagamine;
 • Värskete uudiste ja ürituste lisamine Peipsi Infokeskuse kodulehele www.peipsi.ee;
 • Piirkonna ürituste/seminaride ja uute projektide algatamine ning nende läbiviimises osalemine;
 • Valmidus vastu võtta näituse külastajaid ka väljaspool tööaega.

Nõudmised kandidaadile:

 • Väga hea suhtlemisoskus, avatus, positiivne ellusuhtumine;
 • Meeskonnatöövalmidus ja missioonitunne;
 • Kursisolek kohaliku elu- oluga ja teadmised Peipsi piirkonna eripärast ja kultuurist;
 • Hea arvuti kasutamise oskus;
 • Väga hea eesti keele oskus.

Kasuks tuleb:

 • Inglise ja vene keele oskus suhtlustasandil;
 • Teadmised kodanikühiskonnast ja keskkonnaga seotud küsimustest;
 • Oskus töötada giidina.

Tööaeg:

Osaline tööaeg 10 tundi nädalas perioodil Mai 2011 – August 2011, graafiku alusel T – L kell 11.00 – 15.00.

 

CV koos motivatsioonikirja ja palgasooviga palume saata hiljemalt 02. maiks 2011 e-posti aadressil: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

 
« AlgusEelmine123JärgmineLõpp »

leht 1 - 3