Samstag, 21.10.2017

Nützliche Infos

Infotelefone: 1188, 1182, 199
Notruf:
112
Polizei:
110
Pannendienst: 1888
WiFi /WLAN Info

Baltic Business News

Peipsi püsinäitus - Peipsi järve elu tuba
There are no translations available.

 

„Peipsi järve elu tuba" on püsinäitus, mis jagab Peipsi järve looduslike tingimustega seotud teavet ja annab ülevaate Peipsi-äärsest elu-olust. Näitus tutvustab Peipsi järves elavat 34 kalaliiki, millest on tehtud mulaažid. Peipsi järve kujutab ja iseloomustab ligi 4 m pikkune ja 1,4 m laiune kolmemõõtmeline makett, millelt leiab suuremad Peipsi-äärsed asulad, majutuskohad, muuseumid, vaatetornid ja palju muud põnevat.

 
Maketti ja kalamulaaže täiendavad saatetekstid eesti, vene ja inglise keeles. Näituselt saab teadmisi ka näiteks järve toiduahelast, kala arengust, elustikust  - kaanidest sinivetikateni jne.

Näitus valmis 2005. aastal Peipsi Koostöö Keskuse ja MTÜ Studio Viridis Loodushariduse ühistöös. Näituse valmistamisel osales kokku üle 80 inimese
ja kümnekonna firma alltöövõtu korras. Algselt avati "Peipsi järve elu tuba Kallaste Linnavalituse hoones, kuid 2006. toimunud tulekahjus sai näitus
tugevaid suitsu- ja veekahjustusi. SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse, Hasartmängumaksu Nõukogu, AS Hansapank Miljonisadu ja lahkete eraannetuste toel taastatud ekspositsioon algsel kujul ja eksponeeriti Emajõe-Suursoo looduskeskuses. Alates 2011.a. maikuust on näitus avatud Kasepääl Peipsi Infokeskuse ruumides.